čtvrtek 7. května 2015

Šílenství

Šílenství
Autor: Robert Muchamore
Z anglického originálu:
Cherub: Divine Madness (2006)
Vazba: vázaná
Počet stran: 312
Nakladatelství: BB art
ISBN: 978-80-7381-560-8
vydání první

"Jsi nádherná lidská bytost a Bůh tě miluje," pronesl Paul. James se neubránil úsměvu."

Šílenství je v pořadí pátým příběhem ze série Cherub čítající zatím 12 knih. Toto bylo mé první seznámení s universem mladých tajných agentů, pečlivě vycvičených zvládat náročné fyzické i psychické úkoly. 
Po úvodním přiblížení hlavních dětských hrdinů Jamese, Lauren, Dany a splnění jednoduché sledovací akce, přijde náročná mise, na kterou nikdo nebyl připravený. Jednotka se musí v Austrálii dostat do přízně náboženské sekty Přeživší a odhalit vazby mezi teroristickou organizací Zachraň Zemi. Dostat se do sekty není problém. Přeživší jsou jako každá sekta dychtící po dalších obětech, kteří jim "dobrovolně" věnují svůj majetek a celý zbytek života. Pro mladé agenty je však zprvu náročné odolávat psychickým nátlakům, sladkým řečičkám, jak jsou úžasní a vymývání mozků. James a další však musí překonávat každodenní pracovní náplň sekty, aby se dostali blíže ke svému cíli. Tím je Archa, sídlo hlavního vedení sekty uprostřed australské divočiny. Pevnosti, která má podle proroctví odolat konce světa a z níž vyjdou jako jediní přeživší věrní členové sekty, aby založili nový ráj na zemi. Mezitím "eko - teroristé" podnikají další a další útoky.
Podaří se našim agentům (se kterými prostě musíte sympatizovat) splnit svou misi a bezpečně přežit všechny útoky a odhalit zloduchy toho zkaženého systému?

Kniha se mi moc líbila, je čtivá, napínavý příběh udržuje solidní tempo. Systém sekt je odporný, a v příběhu je opravdu pěkně vystihnut. Tohle by si mohl přečíst opravdu každy, nezáleží na věku. Těším se na další knihu z této série.

Hodnocení: 85 %     

Žádné komentáře:

Okomentovat